• 3 miejsce w piłce ręcznej dla ZSE-U!

• Reprezentacja ZSE-U zdobyła 3 miejsce w Mistrzostwach Zabrza w piłce ręcznęj dziewcząt, które odbyły się 27 lutego w Hali Pogoń Zabrze. Warto dodać, że drużyna oparta w wiekszości na pierwszoklasistkach nie przegrała żadnego spotkania a o braku awansu do ścisłego finału zadecydowała przegrana seria rzutów karnych.
          • Upamiętnienie rocznicy wybuchu wojny w Ukrainie

• 24 lutego 2022 roku Rosja zaatakowała zbrojnie Ukrainę. Nie mogliśmy pozostać obojętni na to co wydarzyło się u naszych sąsiadów, często były nam to bardzo bliskie osoby. Nasza społeczność włączyła się do pomocy - robiliśmy to na wszystkie możliwe sposoby.

Codzienność nie może pozwolić nam zapomnieć o wojnie, która nieustannie trwa za wschodnią granicą. Za pomocą internetowej transmiji, którą w jednym czasie oglądały wszystkie klasy upamiętniliśmy rocznicę rosyjskiej inwazji. Zapis transmisji można zobaczyć poniżej.

Chwała Ukrainie! - Слава Україні!

• Laserowy PAINTBALL Zabrze

• W dniu 22 lutego 2023r. uczniowie z klasy 4 Tep w ramach integracji udali się na rozgrywki laserowym paintballem. Czas upływał niesamowicie szybko, mimo zmęczenia, adrenalina i duch walki nie mijał. Gra dostarczyła uczniom niesamowitych wrażeń, wywołała wiele pozytywnych emocji, a przede wszystkim pozwoliła zrelaksować się i oderwać od szkolnych ławek i obowiązków.

• ZSE-U wicemistrzem Zabrza w koszykówce dziewcząt !

• 17 lutego rozegrano finałowy turniej Mistrzostw Zabrza w koszykówce dziewcząt. Nasza drużyna pokonała 1LO 23:12 a następnie po zaciętym spotkaniu uległa zespołowi 3LO 23:27, tym samym zajmując 2 miejsce. Serdeczne gratulacje.
          • Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

• W tym roku zwróciliśmy szczególną uwagę na:

- sexting – ryzykowne zachowanie polegające na przesyłaniu innym osobom swoich erotycznych plików multimedialnych, co może doprowadzić do utraty kontroli nad własnym wizerunkiem online,

- oversharing – przesadne dzielenie się w sieci szczegółami ze swojego życia, udostępnianie danych, które pozwalają nas łatwo zidentyfikować, przez co narażamy się na niebezpieczeństwo.

• Walentynkowy Pokaz Mody i Fryzur

• 14 lutego odbył się wyjątkowy pokaz mody w wykonaniu uczniów naszej szkoły oraz uczniów Zespołu Szkół nr 3 im rtm. Witolda Pileckiego. Uczniowie ZS nr 3 kształcący się w zawodzie technik przemysłu mody stworzyli i uszyli cudowne kreacje, a fryzury od wczesnego rana tworzyli uczniowie klas fryzjerskich ZSEU. Uroczystą galę dopełniła bogata oferta artystyczna - zaśpiewały Nikola Pozor i Ewelina Szablicka, zatańczyli Nikola Kalinowska i Bartosz Nowak, a na fortepianie zagrała Patrycja Król. Wydarzenie współprowadzili Paweł Wyciślik (ZS3) i Sebastian Wazia (ZSEU).

Dodatkowo przed aulą można było skorzystać z słodkiego poczęstunku :)

W wyniku tej fantastycznej współpracy stworzyliśmy wyjątkowe wydarzenie, które wprawiło nas w walentynkowy nastrój.

• Walentynkowy turniej siatkarski.

• 14 lutego odbył się walentynowy turniej siatkarski, w którym wzięło udział 12 par. Rywalizacja stała na wysokim poziomie a zwyciężyła para Oliwia Nadolska (2Tl)  i Dominik Kubanek (4TlG), którzy w emocjonującym finale pokonali duet .
          • Polonez na pl. Warszawskim z udziałem maturzystów ZSE-U

• 1 lutego na placu Warszawskim maturzyści zabrzańskich szkół, wśród których liczną część stanowili maturzyści ZSE-U, zatańczyli Poloneza. W wydzrzeniu zorganizowanym już po raz 16 uczestniczyli także przedstawiciele samorządu, wyższych uczelni oraz dyrektorzy zabrzańskich szkół. Nad oprawą artystyczną czuwali soliści baletu Zepołu Pieśni i Tańca "Sląsk".