• POLSKIE FORUM TRANSPORTU, LOGISTYKI I SPEDYCJI NAUKA, EDUKACJA I GOSPODARKA, Dąbrowa Górnicza, 27 - 28 czerwca 2024 r.

• W dniach 27 – 28 kwietnia 2024 r. w AKADEMII WSB w Dąbrowie Górniczej odbyło się Polskiego Forum Transportu, Logistyki i Spedycji 2024

Forum było objęte Patronatem Honorowym od następujących instytucji:

1. Ministerstwo Edukacji Narodowej - Minister Barbara Nowacka

2. Ministerstwo Infrastruktury - Minister Dariusz Klimczak

3. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Minister Dariusz Wieczorek

4. Ministerstwo Przemysłu - Minister Marzena Czarnecka

5. Komitet Transportu Polskiej Akademii Nauk - Przewodniczący Wojciech Wawrzyński

Głównym tematem tegorocznego FORUM TRANSPORTU 2024 był zrównoważony rozwój transportu, logistyki i spedycji w Polsce w kontekście współczesnych wyzwań regionalnych i globalnych w wymiarze gospodarczym, społecznym i politycznym.

ZSEU w Zabrzu reprezentował nauczyciel logistyki p. Zbigniew Krawczyński.

Jednym z obszarów tematycznych Forum była EDUKACJA gdzie w obecności przedstawicieli Ministerstwa Edukacji poruszono tematy związane z:

Jakością kształcenia specjalistów transportowych, logistycznych i spedycyjnych, m.in. w szkołach średnich.

Interesującą oprawa merytoryczną FORUM TRANSPORTU 2024 były imprezy towarzyszące:

• Wystawa „Polscy inżynierowie transportowi – Ernest Malinowski ”.

• Wystawa ze zbiorów Biblioteki Ministerstwa Infrastruktury

• Wystawa filatelistyczna TRANSPORT KOLEJOWY

• Dyplomy uznania

• 28 czerwca 2024 roku Pan mjr w st. spocz. Roman Grabowski, Prezes Zarządu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Oddział Zabrze, wręczył dyplomy uznania Dyrektor Szkoły Iwonie Nowakowskiej oraz nauczycielom: Grzegorzowi Ferdynowi i Jarosławowi Gapińskiemu.

Dyplomy są podziękowaniem dla Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych i nauczycieli za działalność oraz pracę dydaktyczno-wychowawczą w zakresie utrwalania pamięci historycznej i tradycji narodowej, kształtowania poczucia tożsamości narodowej i dumy z polskiej historii wśród młodzieży szkolnej.