• Nasz wolontariat

• Wolontariusze uosabiają i odzwierciedlają europejskie wartości i cele wyrażone  w Traktatach Unii Europejskiej, szczególnie te dotyczące Chcemy kształtować w naszych uczniach model aktywnego i wrażliwego obywatelstwa.

Okres nauki w szkole średniej  jest bardzo ważny dla kreowania postaw altruistycznych. Dzięki ciekawości i otwartości młodzieży można odcisnąć dobroczynne piętno we wszystkich dziedzinach jego życia.

Nasi uczniowie nie raz już pokazali, że są bardzo wrażliwi na drugiego człowieka, że chcą nieść bezinteresowną pomoc zarówno potrzebującym ludziom jak i zwierzętom.

Chcemy dla naszych uczniów stworzyć alternatywę dla dotychczasowego życia poprzez pokazanie im najważniejszych wartości w naszym życiu, jakim jest bezinteresowne pomaganie innym.

Poprzez wolontariat młodzież poszerza własne horyzonty myślowe, rozwija się poprzez pracę dla innych, znajduje pożyteczne formy spędzania czasu,  umożliwia znalezienie prawdziwych autorytetów i wartości w swoim życiu.

A co najważniejsze, pozwala zobaczyć uśmiech

na twarzach osób,  którym się pomaga  heart smiley

Cele projektu:

• Inspirowanie  do aktywnego spędzania czasu wolnego;
          • Wspieranie ciekawych inicjatyw młodzieży szkolnej;
          • Współpraca z organizacjami prowadzącymi działalność charytatywną;
          • Poczucie wzajemnej współodpowiedzialności i zaufania;
          • Uwrażliwienie na cierpienie, samotność i potrzeby innych;
          • Kształtowanie postaw prospołecznych;
          • Rozwijanie empatii, zrozumienia;
          • Kreowanie roli szkoły jako centrum lokalnej aktywności;
          • Zawieranie głębokich, wartościowych przyjaźni;
          • Kształtowanie umiejętności działania zespołowego;
          • Dawanie możliwości wykorzystania własnych umiejętności i doświadczeń.