• Jarmark świąteczny KRAKÓW  8.12.2021r.
        • Jarmark świąteczny KRAKÓW 8.12.2021r.

• 21.10.2021 14:49
        • Szkolne Kółko Turystyczne proponuje wycieczkę dla uczniów:

FABRYKA BOMBEK MIECHÓW+ JARMARKI Kraków

Zespół Szkół Ekonomiczno–Usługowych Zabrze pl. Traugutta 1

TERMIN: 8 grudnia 2021r.

KOSZT WYCIECZKI:

• 64 zł/os. – grupa min. 50 osób + opieka gratis

* podana cena jest ceną brutto, zawierająca wszystkie świadczenia

Program:

07.00 Wyjazd.

08.45 Przyjazd do Krakowa. Przejście bulwarem wiślanym na krakowski rynek. Udział w JARMARKU ŚWIĄTECZNYM – spacer po Rynku wśród kolorowych świątecznych kramów, choinek, światełek zdobiących miasto. Czas wolny na krakowskim rynku ok. 2-3 godzin. Możliwość zakupu wyrobów świątecznych. Możliwość zakupu posiłku – we własnym zakresie.

12.15 Wyjazd z Krakowa.

13.00 Przejazd do Miechowa, gdzie mieści się fabryka ozdób choinkowych, realizacja programu wycieczki:

• zwiedzanie zakładu: zapoznanie się ze WSZYSTKIMI ETAPAMI POWSTAWANIA BOMBEK oraz całym cyklem produkcyjnym od kawałka szklanej rurki po wymalowaną bombkę. Uczestnicy dowiedzą się jak wygląda ręcznie formowanie szkła (proces dmuchania bańki), poznają tajniki dekorowania (malowanie, zdobienie brokatem, flokowanie) oraz konfekcjonowania szklanych ozdób choinkowych.

• UDZIAŁ W WARSZTATACH PLASTYCZNYCH, które polegają na własnoręcznym wymalowaniu i udekorowaniu bombki za pomocą dostępnych materiałów: farb, brokatów, pędzli.

• MALOWANIE OZDÓB CHOINKOWYCH - bombek pod okiem profesjonalnych dekoratorek.

15.00 Wyjazd z Miechowa.

17.00 – Powrót.

Program jest ramowy i może ulec zmianie, możliwa modyfikacja programu.

ŻYCZYMY DOBREJ ZABAWY!

• Spacer po Zabrzu z Tomaszem Zubilewiczem

• 30.09.2021 22:36
        • Szkolne kólko turystyczne zaprasza na bezpłatne jesienne wycieczki, które odbędą się już w najbliższy weekend – 2 i 3 października. Chętni będą mieli do wyboru każdego dnia trzy różne trasy. W sobotę będzie się można wybrać na  wycieczki: “Śladem Donnersmarcka”, “Dwie stolice w Zabrzu. Tajemnice placów Krakowskiego i Warszawskiego” oraz “Moje ulubione miejsca w Zabrzu”. Natomiast w niedzielę do wyboru będą nst. trasy: “Moje ulubione miejsca w Zabrzu”, De arte sepulcrali” oraz “Dwie stolice w Zabrzu. Tajemnice placów Krakowskiego i Warszawskiego”.

W każdą z tras zabierze Państwa wyposażony w szeroką wiedzę o Zabrzu przewodnik, który opowie o miejscach czasem mniej znanych, ale za to posiadających wyjątkowo ciekawą historię. Poznać będzie można tajemnice nie tylko stalowych domów i osiedla Zandka, ale też budynków wybudowanych przy placu Wolności i placu Warszawskim.

Wycieczkę „moje ulubione miejsca w Zabrzu” poprowadzi Tomasz Zubilewicz – znany prezenter telewizyjny, autor książek i przewodników turystycznych poświęconych wybranym miejscom w Polsce.

Zapisy Punkt Informcji o Mieście tel. 32/271-72-76 lub 32 3733-520

• ruszył nabór wniosków na wycieczki z dofinansowaniem

• 07.09.2021 00:24
        • Ministerstwo Edukacji Narodowej

w ramach „Poznaj Polskę” proponuje dofinansowanie w 80% podlegają wycieczek do wyczerpania środków:

• jednodniowe - do kwoty 5 tys. zł,
          • dwudniowe - do kwoty 10 tys. zł,
          • trzydniowe – do kwoty 15 tys. zł.

-  przy czym wycieczka może się odbyć przy udziale co najmniej 10 uczniów, a koszt udziału jednego uczestnika nie może przekroczyć kwoty 100 zł (osobodoba).

• Turystyczna Szkoła

• 19.04.2021 13:59
        •
          Projekt Polskiej Organizacji Turystycznej powstał pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Celem POT jest zainspirowanie uczniów do podróżowania i pokazanie im ciekawych miejsc na terenie kraju.
          Dzięki działaniom promocyjnym projekt kreuje wśród młodzieży modę na wyjazdy po Polsce, edukuje o potencjale regionów turystycznych, uczy planowania wycieczek,martetingu,ekonomii.
          •