• Świąteczne pierniki lukrem malowane -wycieczka do Brennej

• 13.12.2022 12:31
        • Szkolne Kółko Turystyczne proponuje wycieczkę dla uczniów do Brennej:

TERMIN: 16 grudnia 2022r.

KOSZT WYCIECZKI:
          •  80zł/os. – grupa min. 50 osób + opieka gratis

* podana cena jest ceną brutto, zawierająca świadczenia (udział w warszatach,przejazd,ubezpieczenie)

Program:
            8.30 – Zbiórka na parkingu kościoła Sw.Kamila.Wyjazd autokarem.11.45  – Przyjazd do Brennej.
          12.00 – Realizacja programu wycieczki: słodkie warsztaty„Lukrem malowane”: zwiedzanie regionalnego gospodarstwa i zagrody (chata, kolyba, koszor) połączone z warsztatami wyrobu i wypieku pierników.W ramach warsztatów: nauka zdobienia lukrem i dekorowania wypieczonych pierników. Po warsztatach gawęda góralska.Czas trwania programu ok. 3 godzin. Wypieczone i udekorowane pierniki uczestnicy zabierają ze sobą do domu.
          15.30 – Wyjazd z Brennej.
          17.00 – Powrót do Zabrza

Zalecamy wygodny, odpowiedni do pory roku sportowy strój, umożliwiający nieskrępowane korzystanie z atrakcji Koziej Zagrody.

PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE, MOŻLIWA MODYFIKACJA PROGRAMU

ŻYCZYMY DOBREJ ZABAWY!
        • Konkurs turystyczny

• 08.11.2022 21:56
          • Zapraszamy uczniów Naszej Szkoły do udziału w konkursie
            turystycznym pn.: "Pasja Podróżowania", który odbędzie się dnia
            08.12.2022  r.

Zadaniem uczestników  jest wykonanie i przedstawienie
            prezentacji multimedialnej dot. tematu konkursu  tj. "Przełamując
            bariery".
            Konkurs uświetni prelekcja Pana Michała Worocha - niepełnosprawnego
            podróżnika, który na wózku inwalidzkim przemierzył obie Ameryki, w
            2021 r. pokonał szlak trekkingowy _Annapurna Circuit_ w Himalajach,
            laureata prestiżowej nagrody „Kolosa” 2019 w kategorii „Wyczyn
            roku”.
            Szczegóły w załączonym Regulaminie.
            Pasja_Podrozowania_regulamin_-_Przelamujac_bariery.docx
            Plakat_Pasja_Podrozowania.pdf
        • Relacja z Energylandii

• 19.09.2022 14:19
        • Piątkowa wycieczka zorganizowana przez Szkolne Kółko Turystyczne ZSEU była pełna atrakcji i zabawy. 40 osobowa grupa uczniów z klas 1-3 zdyspypliowana i ciekawa przygód ,już myśli o udziale w kolejnych wycieczkach:).Do zobaczenia!
        • Energylandia 16.09.2022r.

• 11.09.2022 19:00
        • Park Rozywki nr 1 w Europie.
          Szkolne Kółko Turystyczne proponuje

Energylandia — dla kogo?
          "Niemal od wejścia nasze uszy zalała bajkowa muzyka nastawiona szczególnie na dzieci, ale zapadająca w pamięć również dorosłym". Pozytywnie do zabawy nastrajają także kolory, których nie brakuje na terenie Energylandii. Park rozrywki składa się z Bajkolandii — strefy, która przeznaczona jest szczególnie dla dzieci od 120 cm wzrostu. Na większość atrakcji mogą jednak wsiadać również dorośli — jest to zatem idealne miejsce dla rodziców z dziećmi lub osób, które nie przepadają za ekstremalnymi wyzwaniami. Strefa familijna to miejsce, w którym znaleźć można już bardziej szalone kolejki czy karuzele. Strefa Ekstermalna oznaczona na mapie, którą dostaje się przy wejściu, kolorem czerwonym jest miejscem, gdzie nie da się ominąć mocnych wrażeń. Jeśli jednak należycie do osób, które darują sobie ekstremalnych przeżyć, park oferuje także strefę widowiskową oraz strefę gier i zabaw. W pierwszej cyklicznie w ciągu dnia o stałych godzinach organizowane są pokazy kaskaderskie lub pokazy ognia. Druga strefa to miejsce, gdzie fani hazardu mogą wygrać pluszowe zabawki, gadżety z bajek czy upominki związane z Energylandią. Na terenie parku znajduje się również duża plaża z basenami i atrakcjami wodnymi. Tam spokojnie można wypocząć, leżąc na wygodnym leżaku lub poszaleć w wodzie czy na zjeżdżalniach. Zdecydowanie Energylandia jest miejscem w którym, aby skorzystać z wszystkich atrakcji, trzeba spędzić więcej niż jeden dzień!

• PRAGA 05.10.2023r.

• 04.10.2023 13:50

• Szkolne Kółko Turystyczne proponuje wycieczkę dla uczniów do pięknej stolicy Czech:

TERMIN: 5 października 2023r.

KOSZT WYCIECZKI:
          •  222 zł/os. – (152 zł+350KCZ) grupa min. 50 osób + opieka gratis

* podana cena jest ceną brutto, zawierająca świadczenia
          (przejazd,ubezpieczenie,usługa przewodnika po mieście,bilety wstepu do zamku praskiego,ogrodów i Złotej uliczki)

Program:
          04.00  Zbiórka pod szkołą.Wyjazd autokarem.
          09.30  Przyjazd do Pragi. Przejście na rynek.
          10.00 -14.00 -Spacer po mieście z przewodnikiem.Zamek Praski,Mała Strona,most Karola,Stare miasto z zegarem astronomicznym,Plac Vaclava

14.00 -15.00-Przerwa obiadowa.
          (posiłki we własnym zakresie )
          • 15.30-16.30-Manufaktura czekolady.
          • fakultatywnie:Muzeum czekolady 199Kc=40zł w/g kursu z dnia 15.09.br.

16.30-18.00-Czas wolny.
          18.00  Wyjazd z Pragi.
          24.00– Powrót do Zabrza.Program jest ramowy i może ulec zmianie, możliwa modyfikacja programu.
          ŻYCZYMY DOBREJ ZABAWY!