• Relacja z wycieczki do Krakowa

• 21.05.2023 23:33
        • Uczniowie z klas 1-4 wybrali się na wycieczkę szkolnego kółka turystycznego do Krakowskiego Salonu Ekonomicznego NBP aby poznać niezwykłą historię pieniądza na ziemiach polskich. Zasady funkcjonowania gospodarki rynkowej oraz promocja przedsiębiorczości to główne założenia kształcenia w ZSEU dzięki czemu mogliśmy uzupełnić praktyczną wiedzę ekonomiczną.
          Pogoda i humory dopisały dlatego też, uwieńczeniem naszej wycieczki stały się słodkie warsztaty w najmniejszej na świecie fabryce cukierków.
        • Kraków biznesu i słodyczy

• 14.03.2023 14:08
        • Szkolne Kółko Turystyczne proponuje wycieczkę przedmiotową dla uczniów do Krakowa:
          "Narodziny Pieniądza"

TERMIN: 16 maja 2023r.

KOSZT WYCIECZKI:
          •  75zł/os. – grupa min. 50 osób + opieka gratis

* podana cena jest ceną brutto, zawierająca świadczenia (w tym przejazd,ubezpieczenie,warszaty lizaków i cukierków )

Program:
            8.00– Zbiórka na parkingu kościoła św.Kamila.Wyjazd autokarem.10.30  – Przyjazd do Krakowa.
          11.00 – wizyta w Krakowskim Salonie Ekonomicznym- to nowa placówka edukacyjna Narodowego Banku Polskiego,w którym prezentuje się nie tylko historię pieniądza na ziemiach polskich, ale jest to także forum wymiany myśli i krzewienia wiedzy ekonomicznej.
          Wystawa Krakowskiego Salonu Ekonomicznego NBP to ponad 20 stanowisk, które w interesujący sposób prezentują dzieje polskiego pieniądza oraz rolę i zadania NBP jako centralnego banku państwa. Ekspozycja Krakowskiego Salonu Ekonomicznego NBP mieści się w trzech salach na parterze budynku Oddziału Okręgowego Narodowego Banku Polskiego przy ul. Basztowej 20 w Krakowie.
          12.30-13.30-czas wolny na rynku
          14.00-15.00-warszaty słodyczy w najmniejszej na świecie fabryce cukierków 1 grupa
          15.00-16.00 -warszaty słodyczy w najmniejszej na świecie fabryce cukierków 2 grupa
          16.30 – Wyjazd z Krakowa
          18.00 – Powrót do Zabrza

PROGRAM JEST RAMOWY I MOŻE ULEC ZMIANIE, MOŻLIWA MODYFIKACJA PROGRAMU

ŻYCZYMY DOBREJ ZABAWY!
        • Podróże z ZSEU

• 15.01.2023 23:12
        • Spacer po Dreźnie...

Drezno, stolica i perła Saksonii ucieszyła nasze oczy wyjątkowym pięknem.

Wycieczka była jedną wielką mocą atrakcji: zwiedzaniem kompleksu pałacowego Zwinger, Galerii Malarstwa Starych Mistrzów, Muzeum Porcelany, Salonu Matematyczno-Fizycznego, Placu Teatralnego z Operą Sempera,  Kościoła Dworskiego i Kościoła Maryji Panny, Mostu Augusta, Orszaku Książęcego, Tarsów Brühla, Nowej Synagogi, Kościoła Krzyża Świętego oraz Ratusza Miejskiego.

Drezno nazywane Florencją zachodu cieni się także za Jarmarki Świąteczne.

Zwiedziliśmy parę, w tym ten najstarszy w Niemczech, a być może nawet na świecie - Dresdner Striezelmarkt.

Kochamy  takie klimaty!

Zmęczeni ale zadowoleni i  szczęśliwi wróciliśmy do domu.

• Relacja z wycieczki do Brennej

• 30.12.2022 16:40
        • W śnieżną grudniową wyprawę wyruszyliśmy 50 osobową grupą uczniów kl 1 i 3 do Brennej na świąteczne warsztaty do Koziej Zagrody.Nie tylko mieliśmy możliwość poznania historii,surowców i sposobu wypiekania pierników ale i także malowania i ich lukrowania.Spotkaniu z regionalnymi wyrobami towarzyszyły opowieści kolędników i wizyta w zagrodzie wyjatkowych kóz.Wszyscy po sporej dawce światecznego nastroju powróciliśmy do Zabrza z pamiątkami i cudownymi wspomnieniami.

• Jarmark świąteczny DREZNO

• 01.12.2022 08:53
        • Szkolne Kółko Turystyczne proponuje wycieczkę 1-dniową dla uczniów do Drezna:

TERMIN: 15 grudnia 2022r.

KOSZT WYCIECZKI:
          •  170zł/os*. – grupa min. 50 osób + opieka gratis

* podana cena jest ceną brutto, zawierająca świadczenia(przejazd autokarem,ubezpieczenie,usługa pilota i przewodnika po mieście)
          Jarmarki bożonarodzeniowe w Dreźnie - Drezdeński Striezelmarkt to najstarszy i jeden z największych w Niemczech jarmarków bożonarodzeniowych, którego nazwa pochodzi od Strietzel, czyli słynnej oryginalnej, drezdeńskiej strucli bożonarodzeniowej.