• II edycja programu"Poznaj Polskę"

• 22.02.2022 21:05
        • W ramach „Poznaj Polskę” dofinansowaniu w 80% podlegają wycieczki:

• jednodniowe – do kwoty 5 tys. zł,
          • dwudniowe – do kwoty 10 tys. zł,
          • trzydniowe – do kwoty 15 tys. zł,

przy czym wycieczka może się odbyć przy udziale co najmniej 10 uczniów, a łączny koszt zakwaterowania i wyżywienia uczestnika wycieczki nie może przekroczyć kwoty 150 zł na dobę.
          Termin poniesienia wydatków, dla środków pochodzących z dotacji jak i dla środków finansowego i niefinansowego wkładu własnego, powinien następować od dnia zawarcia porozumienia/umowy do zakończenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych w szkołach w roku szkolnym 2021/2022, nie później niż do dnia 24.06.2022

• Relacja z "Białej Szkoły"

• 21.02.2022 20:42
        • Tydzień nie tylko aktywności fizycznej na świeżym powietrzu ale i nauki.Grupa uczniów ZSEU przebywała na tej wyjątkowej formie edukacji przez 7 dni w Rajczy.Ośrodek"Góral"pozwolił na doskonały wypoczynek i świetną kuchnię ale także szlifowaliśmy umiejętnosci na stoku,był czas na basen,zajęcia w sali gimanstycznej,rywalizację,wycieczki i przyjaźń.Jednak najważniejszy  czas wypełniały lekcje z matematyki,biologii,chemii,geografii,wychowania fizycznego,języka angielskiego i niemieckiego.Poznawaliśmy kulturę i historię regionu.Wrócimy tu jeszcze!:)
        • "Biała szkoła" tygodniowa wycieczka w góry

• 19.01.2022 21:11
        • W dniach 24-30.01.2022r. zapraszamy na tzw. "Białą Szkołę" - wycieczkę tygodniową do Rajczy. Zakwaterowanie w DWD Góral w Rajczy z pełnym wyżywieniem (śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja), transport autokarem (4 dni do naszej dyspozycji), 2 wycieczki (1 wycieczka: Szczyrk- Żywiec, 2 wycieczka: Zwardoń- Istebna), kulig z pochodniami, ognisko, hala sportowa, Ski Park).

Koszt noclegu, wyżywienia, transportu, kuligu to 360zł.

Dodatkowo płatne wstęp do Aquaparku (kto będzie zainteresowany), SkiPass w Rajczy (20 zjazdów- 40 zł) lub Zwardoń Ski (2h - 45zł)- TO DLA CHĘTNYCH.

Na miejscu warszaty z kadrą pedagogiczną, zajęcia na hali sportowej i na świeżym powietrzu.

• Relacja z wycieczki do Krakowa 8.12.2021r.

• 27.12.2021 22:47
        • W ramach szkolnego kółka turystycznego uczniowie poza świątecznym jarmarkiem w Krakowie uczestniczyli w warsztatach własnoręcznego malowania bombek w manufakturze w Miechowie.Podczas wizyty można było dowiedzieć się o wszystkich etapach produkcji ozdób choinkowych i nie tylko :od ręcznego formowania szkła,srebrzenia,misternego malowania, aż do wykonania pod kierunkiem dekoratorów fabryki autorskiej świątecznej bombki.Wszyscy z dużym zaangażowaniem i kreatywnością przystąpili do tworzenia tej wyjątkowej ozdoby,która już niedługo pojawi się na domowej choince.
          Pomimo zimna magia świąt udzieliła się wszystkim, Kraków dał się poznać jeszcze z innej historycznej strony dzięki wyjątkowej opiece przewodnika.Do zobaczenia na kolejnej wycieczce.
        • Jarmark świąteczny DREZNO 10.12.2021r.

• 01.11.2021 18:24
        •
          Aby poczuć magię świąt, szkolne kółko turystyczne organizuje kolejny wyjazd tym razem na najstarszy w Europie Jarmark Bożonarodzeniowy "Striezelmarkt" w Dreźnie, do miasta zwanego "perłą baroku", czy też "Florencją", do którego dzieli nas z Zabrza zaledwie 508km.

Nasze zwiedzanie zaczniemy od kompleksu muzealnego "Zwinger", gdzie poza dziełami wielkich malarzy, takich jak: Rafael Santi, Rubens czy Rembrandt, odwiedzimy wystawę niezwykłych przedmiotów z porcelany oraz salon doświadczeń matematyczno-fizycznych. Następnie udamy się na spacer po mieście, aby zobaczyć niezwykły "kamienny tort" czyli Fraunenkirche, najdłuższy obraz wykonany z porcelany tzw."Fürstenzug", Operę Sempera, Hofkirche, Zamek Królewski oraz Tarasy Brühla. Wieczorem poczujemy prawdziwą magię jarmarków bożonarodzeniowych podziwiając między innymi największą na świecie Piramidę Świąteczną o wysokości 14m, ogromną choinkę i pięknie przystrojone stragany, gdzie można podziwiać i zakupić zabawki z drewna, ozdoby choinkowe, malowane tkaniny, słynne ciasteczka z Pulsnitz i oczywiście można spróbować drezdeńskiej strucli "Christstollen". Naszą wycieczkę zakończymy zabawą na "diabelskim młynie".

Odwiedzimy też dwa inne jarmarki w Dreźnie: „Romantischer Weihnachtsmarkt Neumarkt” i  „Weihnachtsmarkt auf der Prager Strasse”. Wybierzemy się też na obiad do Centrum Galerie i małe zakupy.

Co jest wymagane?:

1. Paszport lub dowód osobisty

2. Potwierdzenie bycia osobą zaszczepioną lub ozdrowieńcem (Unijny Certyfikat COVID-19), bądź negatywny wynik testu z tłumaczeniem na język angielski/ niemiecki (szybki test antygenowy wykonany najwcześniej 48h- testy PCR, LAMP, TMA przed przyjazdem do Niemiec.

3. Kieszonkowe: Euro

Koszt wycieczki 110 zł (transport+ubezpieczenie) przy 45 uczestnikach.

informacje i zapisy:Szkolne Kółko Turystyczne klasa 2Tep