• Rekrutacja możliwa tylko przez stronę internetową:    https://slaskie.edu.com.pl/kandydat

W razie problemów z logowaniem prosimy o kontakt telefoniczny 32 2714823 wew. 25.  Zawsze chętnie Państwu pomożemy w poprawnej rekrutacji kandydata do szkoły.
        • Ważne daty dla kandydatów

WAŻNE DATY DLA UCZNIÓW I RODZICÓW!

1) 13.05 - 29.05.2024 r. do godz. 1500 - Wprowadzanie podań przez Internet DLA ODDZIAŁÓW PRZYGOTOWANIA WOJSKOWEGO

• w swojej macierzystej szkole lub w ZSEU
          • złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły waz z dokumentami (podania wydrukowanego z internetu, podpisanego przez co najmniej jednego rodzica lub opiekuna prawnego lub wysłanie przez profil zaufany)
          • Przeprowadzenie prób sprawności fizycznej:

• Podanie do wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej – do 12.06.2024 r., II termin - do 4 lipca 2024 r. do godz. 1500.

2) 13.05 - 17.06.2024 r. do godz. 1500 - Wprowadzanie podań przez Internet DLA POZOSTAŁYCH ODDZIAŁÓW:

• w swojej macierzystej szkole lub w ZSEU
          • absolwenci szkoły podstawowej, kandydaci do klas w zawodach: fryzjer i magazynier-logistyk, którzy w 2023 roku nie ukończą 15 lat, dodatkowo zobowiązani są dostarczyć zgodę rodziców lub opiekunów prawnych oraz pozytywną opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej na zawarcie umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego do dnia 30 lipca br.

Przedmiotowa opinia oprócz innych wymaganych dokumentów stanowi podstawę zawarcia umowy o pracę w celu przygotowania zawodowego z pracownikami młodocianymi, które to umowy będą zawierane w roku bieżącym do 31 sierpnia.

3)  13.05 – 16.07.2024 r. do godz. 1500

• szkoła wydaje skierowania na badania lekarskie

4)  21.06 – 05.07.2024 r. do godz. 1500 - Uzupełnienie wniosku:

• o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz złożenie nowego wniosku, w tym zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie, z uwagi na zmianę szkół do których kandyduje

5)  12.07.2024 r. - Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych

6)  12.07 – 18.07.2024 r. do godz. 1500 - Należy:

• potwierdzić wolę uczęszczania do szkoły
          • dostarczyć:
            • oryginał świadectwa ukończenia szkoły
            • oryginał zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu zewnętrznego
            • 2 zdjęcia
            • dokumenty RODO (wydaje szkoła)
            • uczęszczania na religię – dokumenty wydaje szkoła
            • zaświadczenie lekarskie o przydatności do zawodu (skierowanie wydaje szkoła)
            • dotyczy szkół branżowych I stopnia – zaświadczenie o praktyce (druki wydaje szkoła)

7)  19.07.2024 r. do godz. 1400 - OGŁOSZENIE listy uczniów przyjętych do klas pierwszych oraz kandydatów nieprzyjętych / informacja o wolnych miejscach

• MASZ SZANSĘ ZDOBYĆ DOBRY I POSZUKIWANY ZAWÓD!

• W ROKU SZKOLNYM 2024/2025 MAMY DLA CIEBIE CIEKAWE PROPOZYCJE:

TECHNIKUM NR 4

Przedmiot realizowany w zakresie rozszerzonym: język angielski - we wszystkich klasach technikum.

W trakcie uczęszczania do szkoły można zdobyć maturę oraz uzyskać tytuł technika, zdając egzaminy zawodowe etapowo:

• technik ekonomista / technik ekonomista o profilu policyjnym
            kwalifikacje:
            • EKA.04. – prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej – kwalifikację zdaje się w trzeciej klasie,
            • EKA.05. – prowadzenie spraw kadrowo – płacowych i gospodarki finansowej jednostek organizacyjnych - kwalifikację zdaje się w czwartej klasie,
          • technik logistyk / Oddział Przygotowania Wojskowego (OPW) w zawodzie technik logistyk
            • SPL.01. – obsługa magazynów - kwalifikację zdaje się w trzeciej klasie,
            • SPL.04. – organizacja transportu - kwalifikację zdaje się w czwartej klasie,
          • technik usług fryzjerskich z możliwością nauki wizażu i stylizacji paznokci
            kwalifikacje:
            • FRK.01. – wykonywanie usług fryzjerskich - kwalifikację zdaje się w drugiej klasie,
            • FRK.03. – projektowanie i wykonywanie fryzur - kwalifikację zdaje się w piątej klasie

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA NR 9

Zdobędziesz zawód zdając egzamin zawodowy:

• fryzjer
            kwalifikacja:
            • FRK.01 – wykonywanie usług fryzjerskich - kwalifikację zdaje się w trzeciej klasie,
          • magazynier–logistyk
            kwalifikacja:
            • SPL.01 – obsługa magazynów - kwalifikację zdaje się w trzeciej klasie.

•       Chcesz wiedzieć więcej ???

Zapraszamy do zakładki

O szkole - Zawody, w których kształcimy