• TECHNIK LOGISTYK

        Logistyk jest osobą odpowiedzialną w firmie za kierowanie procesem planowania oraz przepływu wszelkiego rodzaju surowców i produktów.

        Do jego zadań należy przede wszystkim:

        • zarządzanie magazynami, ich zaopatrzeniem oraz dystrybucją towarów, koordynowanie pracy magazynu i zaopatrzenia,
        • odpowiedzialność za działania firmy w zakresie importu lub eksportu materiałów, surowców, części zamiennych lub produktów gotowych,
        • współpraca z dostawcami i klientami firmy, organizacja i nadzór nad środkami i procesem transportu w firmie,
        • ścisła współpraca z magazynem oraz z działem sprzedaży, terminowe kompletowanie i przekazywanie wszystkich dokumentów sprzedaży,
        • współpraca z agencjami celnymi i firmami spedycyjnymi, kontrolowanie efektywnego ekonomicznie przepływu towarów/produktów/surowców,
        • kreowanie nowych i optymalizacja istniejących rozwiązań w obszarze logistyki, tj. zaopatrzenia, przepływu i dystrybucji materiałów wewnątrz firmy,
        • bezpośredni nadzór nad przepływem dokumentacji magazynowo - transportowej, kontrola dokumentów wysyłkowych, poszerzanie bazy danych przewoźników. 

         

        Kształcenie:

        Uczniowie klasy technikum o zawodzie technik logistyk kształcą się przez 5 lat. Przedmiotem realizowanym w zakresie rozszerzonym jest język angielski

        Program nauczania obejmuje:

        • 3 lata kwalifikacji SPL.01 - obsługa magazynów, kończące się egzaminem zawodowym w trzeciej klasie podczas sesji letniej.
        • 3 lata kwalifikacji SPL.04 - organizacja transportu, z egzaminem zawodowym w czwartej klasie w sesji letniej.

        Praktyki zawodowe:

        Uczniowie klasy technikum o zawodzie technik logistyk odbywają dwukrotnie miesięczne praktyki zawodowe w trakcie całego cyklu nauki. To umożliwia im zdobycie praktycznego doświadczenia i stosowanie wiedzy w realnych warunkach pracy (szczegółowy opis praktyk zawodowych).

        Współpraca ze Środowiskiem Biznesowym:

        Szkoła współpracuje z wieloma firmami logistycznymi oraz przedsiębiorstwami, takimi jak NMC Polska, RAM 2, Kaufland, Eurocash, Bukowski&Michalik, LTP Logistyka. Ta współpraca zapewnia uczniom możliwość zdobycia wiedzy praktycznej od profesjonalistów z branży oraz rozwijanie umiejętności zgodnie z najnowszymi trendami i wymaganiami rynku.

        Współpraca z uczelniami wyższymi:

        Jednym z atutów pracy technika logistyka jest stała współpraca z renomowanymi instytucjami edukacyjnymi, takimi jak Politechnika Śląska z Wydziałem Organizacji i Zarządzania oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Ta współpraca zapewnia przyszłym logistykom dostęp do najnowszych osiągnięć naukowych i technologicznych w dziedzinie logistyki, co umożliwia im ciągłe doskonalenie swoich umiejętności i wiedzy.

        Dzięki tej współpracy technicy logistyki mają możliwość uczestniczenia w specjalistycznych szkoleniach, konferencjach oraz warsztatach, prowadzonych przez wykładowców i ekspertów z renomowanych uczelni. Pozwala to na aktualizację wiedzy z zakresu nowoczesnych metod i narzędzi zarządzania logistyką, co przekłada się na lepszą efektywność pracy i konkurencyjność na rynku.

         

         

        Jest to bardzo atrakcyjny i  pożądany na rynku zawód.
        Przygotowanie do jego wykonywania możesz uzyskać właśnie w naszej szkole.


        Jeśli chcesz zostać logistykiem rozpocznij naukę w Technikum Nr 4 w klasie technik logistyk.

        W trakcie nauki poznasz zasady działania magazynów, planowanie potrzeb materiałowych w produkcji i dystrybucji oraz transport i spedycję.

         

        Pracownia logistyczna: