• MAGAZYNIER-LOGISTYK

• Magazynier logistyk to profesjonalista odpowiedzialny za prawidłowe zarządzanie przepływem towarów oraz materiałów w magazynie.

Zadaniem magazyniera logistyka jest składowanie, przyjmowanie, kompletowanie zamówień oraz wysyłanie produktów zgodnie z określonymi procedurami.

W branżowej szkole przyszli magazynierzy logistyki uczą się nie tylko praktycznych umiejętności obsługi sprzętu magazynowego, ale również zdobywają wiedzę z zakresu logistyki, zarządzania zapasami oraz systemów informatycznych wspomagających magazynowanie i kontrolę towarów.

Zakres obowiązków:

1. Przyjmowanie towarów: magazynier logistyk jest odpowiedzialni za przyjmowanie dostaw, kontrolę ich ilości oraz jakości. Przeprowadza również procedury związane z rejestracją towarów w systemach informatycznych.
        2. Składowanie towarów: po przyjęciu towarów organizuje ich składowanie w magazynie zgodnie z ustalonymi procedurami oraz zasadami bezpieczeństwa i ergonomii pracy.
        3. Kompletowanie zamówień: na podstawie zamówień klientów magazynier kompletuje odpowiednie produkty z magazynu, przygotowując je do wysyłki.
        4. Wysyłka towarów: po skompletowaniu zamówień zajmuje się pakowaniem i przygotowaniem produktów do wysyłki, dbając o właściwe oznakowanie oraz dokumentację przewozową.
        5. Zarządzanie zapasami: magazynierzy logistyki monitorują stan zapasów, wykonując regularne inwentaryzacje oraz dbając o odpowiedni poziom dostępności towarów.
        6. Obsługa systemów informatycznych: współczesne magazyny są często wspomagane przez systemy informatyczne, dlatego magazynierzy logistyki muszą posiadać umiejętność obsługi takich programów oraz urządzeń technicznych.

Zdobyty zawód umożliwi Ci podjęcie pracy w:

• firmach logistycznych, produkcyjnych;
        • sklepach, hurtowniach, firmach handlowych;
        • centrach logistycznych;
        • lub możesz prowadzić własną działalność gospodarczą.

Kształcenie:

Magazynier logistyk kształci się przez 3 lata w kwalifikacji SPL.01 – obsługa magazynów.

Kształcenie kończy się egzaminem zawodowym w klasie 3 w sesji letniej.

Program kształcenia obejmuje:

• 3 dni nauki w szkole, gdzie zdobywa teoretyczną wiedzę z zakresu logistyki, zarządzania magazynem i obsługi sprzętu magazynowego.
        • 2 dni nauki praktycznej u pracodawcy, gdzie zdobywa praktyczne umiejętności w obsłudze magazynu, kompletowaniu zamówień, przyjmowaniu i wydawaniu towarów (opis zajęć praktycznych).

Współpraca ze Środowiskiem Pracodawców:

Szkoła współpracuje z renomowanymi przedsiębiorstwami logistycznymi, takimi jak Eurocash, RAM2, NMC Polska, LTP Logistyka, Bukowski&Michalik. Ta współpraca umożliwia magazynierom logistykom zdobycie praktycznego doświadczenia zawodowego pod okiem doświadczonych pracowników branży logistycznej.