KONKURS NA NAJWIĘKSZĄ LICZBĘ KROKÓW

19.02.2021 12:15
      Od najbliższego piątku 19 lutego rusza konkurs dla uczniów ZSEU. Aby wziąć udział  wystarczy pomiędzy 19 a 28 lutego zarejestrować za pomocą smartfona, opaski lub smartwatcha dzienną liczbę kroków a następnie w dedykowanej aplikacji wykonać zrzut ekranu i przesłać go swojemu nauczycielowi WF.

W konkursie nie ma przegranych bowiem każdy, kto udokumentuje swoją aktywność przez 10 kolejnych dni może liczyć na co najmniej bardzo dobre oceny z WF oraz punkty z zachowania jak za udział w zawodach.

Tych bardziej ambitnych informujemy, że do zwycięstwa będzie brana pod uwagę największa łączna liczba kroków uzyskana w ciągu kolejnych 10 dni a także największa liczba kroków zarejestrowana w ciągu jednego dnia. Szczegóły konkursu zostały rozesłane do każdego ucznia poprzez wiadomości na platformie Librus. Serdecznie zachęcamy do udziału w konkursie tym bardziej, że szykuje nam się ocieplenie i poprawa pogody.

Nauczyciele wychowania fizycznego

Kolejny sukces ZSEU - Mistrzostwo Zabrza w siatkówce!!!

02.03.2020 13:57
      Reprezentacja siatkarek w pięknym stylu wywalczyła 1 miejsce w Mistrzostwach Zabrza.
      Turniej przebiegał dwuetapowo i odbywał się w dniach 19 i 27 lutego.

W fazie grupowej rozgranej 19 lutego nasza szkoła występowała w roli gospodarza i wygrała w stosunku 2:1 z 2 LO oraz 2:0 z Salezjanami.
      Turniej finałowy odbył się 27 lutego w ZS nr 10. Reprezentacja ZSEU i wygrała kolejno 2:0 z ZS nr 10  oraz  z 2:1 ZS nr 17, zapewniając tym samym 1 miejsce.

ZSEU reprezentowały:
      1. Patrycja Krawczyk 4 Te
      2. Oliwia Lyska 4Te
      3. Oliwia Frątczak 4 Tuf
      4. Paulina Skok 1 Tep
      5. Julia Bożyk 2 Tlw
      6. Eliza Bartosiewicz 1TufP
      7. Roksana Gala 1TlP
      8. Oliwia Bojanowicz 1 TlwP

Trenerem zespołu jest Ewa Kniaś.

Ogromne gratulacje i trzymamy kciuki za zwyciętwa w kolejnych etapach.

3 miejsce w piłce ręcznej

02.03.2020 12:54
      Reprezentacja  ZSEU wywalczyła 3 miejsce w Mistrzostwach Zabrza w piłce ręcznej.

Turniej odbył się 26 lutego tradycjnie w hali "Pogoń" MOSIR w Zabrzu. Nasze dziewczyny rozegrały 3 spotkania odnotowując następujące wyniki: remis 2:2 z ZCKOiZ, wygrana 5:2 z IILO oraz przegrana z 2:4  ILO.

ZSEU reprezentowały:
      1. Izabela Błaszczyk 3 Bfs
      2. Nikola Piela 3Bfs
      3. Julia Kuchta 2Tlw
      4. Natalia Lachendro 2 Tlw
      5. Martyna Flaszewska 2 Teuf
      6. Magdalena Suś 4 Te
      7. Aleksandra Dybowska 4 Te
      8. Julia Świątek 4 Tl
      9. Zuzanna Chwedeczko 2 Tep

Opiekunem drużyny jest Michał Grzyb.

Serdeczne gratulacje!

1 miejsce koszykarek ZSEU

24.02.2020 12:55
      W rozegranych 18 lutego mistrzostwach Zabrza w koszykówce bezkonkurencyjna okazała reprezentacja ZSEU. Nasze zawodniczki zdeklasowały rywalki zdobywając łacznie w dwóch spotkaniach 123 punkty tracąc zaledwie 8!

Zgodnie z przewidywaniami bez najmniejszych problemów koszykarki ZSEU obroniły tutuł mistrzyń Zabrza sprzed roku. Nie tyle wygrana lecz jej skala jest imponująca. Spotkanie z II LO zakończyło się wynikiem 57:4 zaś w meczu przeciwko gospodyniom, ZSMB nasze dziewczęta wygrały róznicą aż 70 pkt. 74:4.

Reprezentacja ZSEU wystąpiła w składzie:
      1. Magdalena Suś 4 Te
      2. Aleksandra Dybowska 4Te
      3. Natalia Zawiślak 4 Te
      4. Julia Świątek 4 Tl
      5. Julia Kuchta 2 Tlw
      6. Natalia Lachendro 2 Tlw
      7. Martyna Flaszewska 2 Te/uf
      8. Nikola Kołcz 1TepP

Trenerem zepołu jest prof. Elżbieta Rajca

Serdeczne gratulacje.

Integracyjny Turniej Siatkarski dla klas pierwszych

20.12.2019 17:10
      13 grudnia odbył się Integracyjny Turniej Siatkarski, w którym brały udział reprezentacje pięciu klas: 1TepP, 1TLP, 1TLwP, 1TLG oraz 1 TLwG. Po zaciętych meczach zwyciężyła drużyna 1TLG.

Turniej stał na wysokim poziomie a każda z drużyn miała okazje zagrać przeciwko sobie. O wyrównanym poziome rywalizacji świadczy fakt, że żadnej z drużyn nie udało się wygrać wszystkich spotkań. Na szczególne słowa uznania zasługuje reprezentacja 1TepP, która jako jedyna była złożona z samych dziewczyn. Ostateczna klasyfikacja wygląda następująco:

1. 1TLG
      2. 1TLwG
      3. 1TLwP
      4. 1TLP
      5. 1TepP

Zdjęcia z turnieju dostępne są w galerii: Integracyjny Turniej Siatkarski

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców i uczestników.
      Podziękowania dla sędziów z klasy 3TL - Oliwiera Minasa oraz Jana Ramoli.
      Turniej zorganizowali nauczyciele WF - Ewa Kniaś, Adam Cymorek i Michał Grzyb