Sukces koszykarek!

25.03.2019 10:42
      Reprezntacja ZSEU pewnie wygrała turniej półfinałowy w koszykówce dziewcząt, który odbył się 22 marca w  Bytomiu. Nasze zawodniczki tym samym zapewniły sobie awans do ścisłego finału, w którym wystapią 4 najlepsze zespoły z województwa śląskiego.

W piątek w hali sportowej "Skarpa" odbył się półfinałowy turniej, w którym oprócz reprezentacji ZSEU brały udział jeszcze najlepsze szkoły z Pyskowic, Tarnowskich Gór oraz Bytomia.  W pierwszym spotkaniu nasze reprezentantki  rozgromiły I LO z Pyskowic 73:10. Niestety w trakcie meczu kontuzji stawu skokowego doznała nasza najlepsza rozgrywająca Magdalena Suś i wiadomo było, że nie zagra w nastepnym meczu. Na szczęscie, pomimo sporego osłabienia, dziewczyny zagrały bardzo walecznie i wygrały z II LO z Tarnowskich Gór 36:24, kontrolując przebieg gry przez całe spotkanie.

Trenerem drużyny jest Elżbieta Rajca a naszą szkołę reprezentowały:

Natalia Grzegorczyk 4Te
      Marta Dąbrowska 4Te
      Julia Świątek 3Tl
      Magdalena Suś 3Te
      Natalia Zawiślak 3 Te
      Aleksandra Dybowska 3Te
      Natalia Lachendro 1Tlw
      Julia Kuchta 1Tlw
      Martyna Flaszewska 1Teuf
      Julia Kątnik 1Teuf
      Dominika Kamińska 1Teuf

Za ten sukces należą się ogromne brawa i gratulacje.

Awans do finału oznacza, że w najgorszym przypadku reprezentacja ZSEU uplasuje się na 4 miejscu w województwie.
      Jednak zawodniczki już zapowiadają walkę o jak najwyższe miejsce.

Dzień Maturzysty

21.02.2019 20:15
      Towarzyski mecz siatkówki pomiędzy drużyną tegorocznych Maturzystów i reprezentacją Grona Pedagogicznego

14 grudnia w ramach Dnia Maturzysty rozegrano towarzyski mecz siatkówki pomiędzy drużyną tegorocznych Maturzystów i reprezentacją Grona Pedagogicznego. Po dwóch godzinach zaciętej walki nieznaczna lepsza okazała się drużyna nauczycieli, zwyciężając 3:2.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

• Nauczyciele: Ewa Kniaś, Anna Pawelec, Iwona Lubos, Michał Grzyb, Adrian Wolf, Adam Cymorek
      • IV TL: Paulina Jarzębowska, Kamil Seweryn, Michał Matysek, Marcin Maciulewicz, Daniel Lewandowski, Romuald Lipiński
      • IV TE: Marta Dąbrowska, Kamila Zięba, Monika Mędrala, Anna Wojtkowiak, Marcel Grudzień, Dawid Szurgacz.

Album fotograficzny

Andrzejkowy Turniej Siatkówki

20.02.2019 20:59
       Turniej dla klas pierwszych

30 listopada nauczyciele wychowania fizycznego we współpracy z Samorządem Szkolnym zorganizowali wieczorny turniej siatkówki z udziałem czterech klas pierwszych.

Po blisko 4 godzinach zmagań zwycięstwo wywalczyła klasa I TE/UF, która różnicą "małych punktów" okazała się lepsza od I TLw. 3 miejsce zajęli gracze I TL, a na 4 miejscu zawody zakończyła drużyna kl. I TEp.

Najlepsi zawodnicy turnieju to Jakub Wilk i Michał Blacha (I TE/UF) oraz Julia Bożyk i Maciej Giza (I TLw).

• Mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym

20.02.2019 21:01
      Mistrzyni obroniła tytuł!

W I semestrze roku szkolnego odbyły się mistrzostwa szkoły w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W zawodach udział wzięło 16 tenisistów, rywalizowano w 4 grupach eliminacyjnych, najlepsza "ósemka" walczyła o zwycięstwo systemem pucharowym.

Po 3 godzinach rywalizacji najlepsza okazała się Weronika Lewandowska z III TEp, która obroniła tytuł z ubiegłego roku, pokonując w finale Doriana Mańdoka z II TLw. W meczu o brąz Jakub Wilk z I TE/UF okazał się lepszy od Mateusza Radzikowskiego z II TL. Turniej stał na wysokim poziomie, a rywalizacja była zacięta od pierwszego do ostatniego meczu.

Mistrzostwa szkoły w badmintonie

20.02.2019 21:11
      Turniej deblowy

Końcowa klasyfikacja turnieju (8 z 16 par)