• I Wojskowe Targi Służby i Pracy

• 22.03.2023 11:42
        • Uczniowie klas trzecich i czwartych technikum w zawodzie technik logistyk o profilu wojskowym uczestniczyli w dniu 17.03.2023 r. wraz z opiekunami st. chor. sztab. Jarosławem Gapińskim i mł. chor. Grzegorzem Ferdynem w pierwszych Wojskowych Targach Służby i Pracy, odbywających się na terenach Centralnego Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Organizatorami przedsięwzięcia było Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji.
        • Wykład "Rok od agresji na Ukrainę..."

• 01.03.2023 13:19
        • "Rok od agresji na Ukrainę... Jak wygrywamy z drugą armią świata" - to temat wykładu, w którym uczestniczyli w dniu 24.02.2023 r. uczniowie klas technikum w zawodzie technik logistyk o profilu wojskowym wraz z opiekunami: st. chor. sztab. Jarosławem Gapińskim i mł. chor. Grzegorzem Ferdynem.
        • Zajęcia na strzelnicy

• 01.03.2023 13:19
        • 27 lutego na strzelnicy w Świętochłowicach uczniowie klasy 3 technikum w zawodzie technik logistyk o profilu wojskowym wraz z wychowawcą p. Ewą Kniaś wzięli udział w strzelaniu z 9 mm pistoletu maszynowego UZI, zorganizowanym przez st. chor. sztab. Jarosława Gapińskiego.
        • Prezentacja symulacji oględzin miejsca znalezienia zwłok 6.12.2022

• 15.12.2022 11:57
        • Bardzo lubimy zajęcia organizowane przez WSZOP dla młodzieży naszej szkoły, dlatego po raz kolejny zaprosiliśmy do nas niezwykłe osobistości współpracującej z nami uczelni WSZOP, tj. P. dr Arkadiusza Szajna wraz z P. mgr Krystyną Sobecką na prelekcję dotyczącą symulacji oględzin miejsca znalezienia zwłok. Uczniowie, którzy wzięli udział w zajęciach mili okazję zobaczyć wyposażenie służb zajmujących się oględzinami i posłuchać szczegółów postępowania w takim miejscu. Bardzo dziękujemy za to, że specjaliści z zaprzyjaźnionej z nami WSZOP zechcieli kolejny raz zaszczycić nas swoją obecnością.
        • Cykl zajęć profilaktycznych dla klas mundurowych

• 15.12.2022 11:34
        • 27 września, 27 pażdziernika oraz 15 listopada odbyły się w naszej szkole zajęcia w zakresie profilaktyki.  Zajęcia przeprowadził p. st.chor.szt. Andrzej Łakomy z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie im. Pułkownika Francesco Nullo. We wrześniu zajęcia dotyczyły narkotyków i innych środków odurzających, w październiku klasy zapoznały się z tematyką uzależnień behawioralnych natomiast w listopadzie odbyły się zajęcia praktyczne na symulatorze jazdy oraz z zastosowaniem "alkogogli"
        • Szkolenie z technik wspinaczkowych

• 22.11.2022 10:49
        • 18 listopada uczniowie klasy 4TlwP odwiedzili Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom, gdzie pod okiem instruktora poznawali techniki wspinaczkowe.
          Dla części uczniów było to pierwsze spotkanie ze wspinaczką ale z pewnością nie ostatnie.
        • Uczennica z klasy 3Tlw uhonorowana za uratowanie życia.

• 21.11.2022 12:55
        • Zuzanna Wojnarowska, uczennica Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu otrzymała 9 listopada z rąk Dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Rautnkowego podziękowania za wzorową postawę w Centrum Handlowym, gdzie dzięki szybkiej reakcji i udzieleniu pierwszej pomocy uratowała życie nieprzytomnej osobie.
          Zuzanno, ogromne gratulacje. Postawa godna naśladowania.
        • "ZSE-U PAMIĘTA"

• 14.11.2022 11:41
        • Nasi uczniowie i nauczyciele historii po raz kolejny włączyli się w ogólnopolską akcję MEN „Szkoła pamięta”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.