• Wojewódzkie zawody sportowo- obronne  18.10.2023
        • Wojewódzkie zawody sportowo- obronne 18.10.2023

• 27.10.2023 13:38
        • W środę, 18 października 2023 r. W Kuźni  Raciborskiej  odbyły się
          wojewódzkie zawody sportowo-obronne dla klas mudurowych.

ZSEU  pod opieką  st. chor. sztab. Jarosława Gapińskiego reprezentowała młodzież z  klas 2TlwA,  3Tlw oraz 4Tlw.

Rywalizacja była bardzo zacięta, a zaangażowanie naszych uczniów ogromne.
          Humory dopisywały uczestnikom przez cały czas trwania zawodów.
          Było to bardzo cenne doświadczenie dla naszych wojskowych.

Udany występ - 6 miejsce -  stanowi motywację do dalszego rozwoju w dziedzinie sportu i obronności.

Jeszcze raz gratulujemy!
        • Otrzęsiny klas pierwszych mundurowych

• 26.10.2023 10:40
        • 25 października odbyły się Otrzęsiny dla klas 1 Tlw i 1Tep. Uczestnicy zostali podzieleni losowo na grupy i mieli do wykonania 5 zadań:
          1. Pokonanie toru sprawnościowego
          2. Transport poszkodowanego na noszach
          3. Przeprowadzenie resuscytacji krązeniowo-oddechowej.
          4. Ewakuacja poszkodowanego z pola walki.
          5. Rozwiązanie 3 łamigłowek logicznych.
        • Forum Szkół  "Edukacja Obronna Młodzieży"
        • Forum Szkół "Edukacja Obronna Młodzieży"

• 25.10.2023 14:00
        • W dniach 18 -20.10.2023 r. koordynator klas OPW mł. chor. Grzegorz Ferdyn uczestniczył w XII Ogólnopolskim Forum Szkół "Edukacja Obronna Młodzieży", zorganizowanym na bazie 4 RBLog we Wrocławiu, przez Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji. Oprócz delegatów szkół, realizujących programy OPW i CWKM, w forum wzięli udział również przedstawiciele kuratorium, wybranych patronackich jednostek wojskowych, Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu oraz terenowych organów wykonawczych Ministra Obrony Narodowej.
        • Karambol 2023

• 20.10.2023 11:24
        • 19 pażdziernika uczniowie klas mundurowych 5Tlw, 5Tep i 4Tlw uczestniczyli w roli pozorantów w powiatowych ćwiczeniach jednostek PSP, OSP i PRM pod kryptonimem Karambol 2023.  Udział w ćwiczeniach był dobrą okazją do zapoznania się z działaniem służb w wypadkach z dużą liczbą poszkodowanych. Zapraszamy do galerii z wydarzenia.
        • Ślubowanie klasy 1Tlw.

• 13.10.2023 12:00
        • 11 pażdziernika w Bytomiu, w asyście honorowej 34 dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej, odbyło się ślubowanie klas pierwszych szkół prowadzących Oddziały Przygotowania Wojskowego.  Zapraszamy do galerii z uroczystości.
        • II marsz integracyjny klas pierwszych mundurowych

• 27.09.2023 22:24
        • 27 września klasy 1Tep i 1Tlw uczestniczyły w marszu integracyjnym na terenie  Parku im. Poległych Bohaterów.  Przez godzinę uczniowie pod opieką wychowawców Anety Stepień i Piotra Węgrzyna pokonali dystans 5,2 km.  Humory dopisywały a gwar nie ustawał podczas całego marszu.  Za logistykę imprezy odpowiadali nauczyciele WF a nad zabezpieczeniem medycznym czuwał Sławomir Czypczar.

• Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego MSPO 2023

• 23.09.2023 14:15
        • 07 września 2023 roku uczniowie klas wojskowych i policyjnych mieli niesamowitą okazję uczestniczyć w XXXI  Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.
          Pan st. chor. szt. Andrzej Łakomy z Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Krakowie pomógł w sprawnej organizacji naszej wizyty, za co serdecznie dziękujemy.
          Uczniowie ZSEU zapoznali się z kompleksową prezentacją sprzętu wojskowego ponad 700 wystawców.
          Na stoiskach polskich i światowych liderów branży obronnej zobaczyli  śmigłowce, sprzęt pancerny i rakietowy, materiały wybuchowe, sprzęt i materiały wojsk chemicznych.
           Firmy prezentowały także uzbrojenie i sprzęt lotniczy oraz sprzęt obrony powietrznej, a także niezbędne uzbrojenie jednostek marynarek wojennych.
          Podczas MSPO 2023 prezentowały się firmy oferujące nowoczesną technikę łączności, sprzęt radioelektroniczny i optoelektroniczny.
          Na wystawie znalazły się  również artykuły żywnościowe i urządzenia do przygotowywania posiłków oraz przechowywania i transportu żywności, różnego rodzaju mundury, sprzęt i materiały medyczne.

• Medycyna pola walki

• 07.06.2023 14:09
        • Na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu, w dniu 1 czerwca 2023 r. gościliśmy w naszej szkole żołnierzy-ratowników z Zespołu Zabezpieczenia Medycznego 131. batalionu lekkiej piechoty z Gliwic, wchodzącego w skład 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
        • Wizyta w jednostce patronackiej

• 07.06.2023 13:44
        • W dniach 26 maja oraz 2 czerwca 2023 r. uczniowie klasy II i III w zawodzie technik logistyk o profilu wojskowym udali się wraz z opiekunem mł. chor. Grzegorzem Ferdynem do patronackiej jednostki wojskowej, czyli 34. dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej w Bytomiu.
        • Finał Mundurowego Toru Sprawnościowego

• 14.06.2023 14:54
        • Emilia Garbulowska  (3Tlw) oraz Jakub Lukoszek (2Tlw) zwyciężyli w 2 edycji Mundurowego Toru Sprawnościowego przy okazji ustanawiając rekordy szkoły!  W finale imprezy uczestniczyło 19 uczniów w tym 5 dziewcząt.