• Klasy policyjne z wizytą w KMP w Zabrzu

• 24.01.2024 12:32
        • 22 stycznia uczniowie Klasy III, IV oraz V o profilu policyjnym, w ramach zajęć szkolnych odwiedzili Komendę Miejską Policji w Zabrzu. Wizyta była okazją do zapoznania się z zasadami bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Pod okiem instruktora uczniowie brali czynny udział w rozkładaniu i składaniu broni palnej. Poznali jednostki broni palnej takie jak: Walther P-99, pistolet maszynowy PM98 oraz strzelba gładkolufowa Mossberg, które powszechnie używane są w Polskiej Policji.
        • "Narkotyki, dopalacze-zagrożenia życia i osobowości

• 11.12.2023 21:34
        • 08 grudnia 2023 r. na zaproszenie mł. chor. Grzegorza Ferdyna  gościliśmy w ZSEU  przedstawicieli Placówki Straży Granicznej z Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Wojciecha Korfantego w Katowicach - Pyrzowicach - ppor. SG Michała Michnol oraz
          plut. SG Klaudię Paradysz.

Wykład dla młodzieży klas mundurowych   miał na celu przystępne przekazanie informacji o zagrożeniach  związanych z substancjami psychoaktywnymi.

Poprzez realistyczne przykłady i interaktywne podejście wykładowcy przedstawili  konsekwencje używania narkotyków i dopalaczy dla zdrowia fizycznego i psychicznego, a także ich wpływ  na relacje społeczne i rozwój osobowy młodego człowieka.

• Dzień Podchorążego w Akademii WSB

• 01.12.2023 10:57
        • 30 listopada klasa 1 Tlw uczestniczyła w obchodach Dnia Podchorążego zorganizowanych przez Akademię WSB w Dąbrowie Górniczej. Uczniowie wzięli udział w panelu dyskusyjnym kadetów klas mindurowych pn. "Współczesne formy patriotyzmu". Nastepmie udali się na mszę świętą w intecji Ojczyzny oraz złożyli kwiaty pod pomnikiem Legionów Polskich w Dąbrowie Górniczej.
        • PROJEKT „KLASA AKADEMICKA WSZOP”

• 22.11.2023 10:51
        • 15 listopada 2023 roku odbyła się inauguracja Klasy Akademickiej. W ZSEU gościliśmy Panią mgr Krystynę Sobecką oraz Pana dr Arkadiusza Szajnę. Podczas inauguracji uczniowie otrzymali indeksy Klasy Akademickiej. Uczniowie po zakończeniu projektu otrzymają dyplomy ukończenia Klasy Akademickiej.

W ramach projektu naszej partnerskiej uczelni - Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy - w ZSEU została utworzona Klasa Akademicka WSZOP. Klasę Akademicką tworzy młodzież najstarszych klas mundurowych ZSEU.    W ramach tej inicjatywy raz w miesiącu organizowane są specjalne zajęcia z zakresu kryminalistyki, kryminologii i innych nauk związanych                          z bezpieczeństwem wewnętrznym. Uczniowie najstarszych klas mundurowych zgłoszeni do projektu otrzymali indeksy naszej partnerskiej uczelni, w których będą przez cały rok odnotowywane obecności uczestników na zajęciach cyklicznie prowadzonych przez wykładowców WSZOP.

W drugiej części wydarzenia Klasa Akademicka wysłuchała wykładu  Pana dr Arkadiusza Szajny – „Czy istnieje zbrodnia doskonała?”

Dziękujemy WSZOP za możliwość wzięcia udziału w tak zaszczytnym przedsięwzięciu.

• Obchody 105 rocznicy odzyskania niepodległości

• 17.11.2023 08:42
        • 11 listopada na placu Warszawskim odbyły się oficjalne obchody  Narodowego Święta Niepodległości. W uroczystościach oprócz władz miasta wzięli udział przedstawiciele  Policji, Straży Miejskiej, Straży Więziennej, Państwowej Straży Pożarnej oraz klasy mundurowe ZSE-U.

• 20.10.2023 Nauka celowania Cyklop

• 27.10.2023 13:42
        • 20 października 2023 r. na zaproszenie st. chor. sztab. Jarosława Gapińskiego odwiedziły nas żołnierki z 34 dr OP w Bytomiu z trenażerem do nauki celowania Cyklop. Uczniowie, nauczyciele oraz  dyrekcja z zainteresowaniem uczyli się obsługi broni, celowania i strzelania z 5.56 kbs Beryl. Uzyskane wyniki napawają optymizmem przed strzelaniem z broni bojowej.