• VIII Konkurs Pięknego Czytania w ramach 12. odsłony Narodowego Czytania

• 02.01.2024 17:06
          • 13 GRUDNIA 2023 r.
          • VIII Konkurs Pięknego Czytania, w ramach 12. odsłony Narodowego Czytania odbył się 13 grudnia br. Dziewiętnastu uczniów przyłączyło się do czytania "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej, tegorocznej lektury ogólnopolskiej, czytelniczej akcji.

Uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu oraz zaproszonych gości - uczniów SP nr 33 w Zabrzu, VIII LO w ZSO nr 14 w Zabrzu oraz SP nr 17 w ZSO nr 14 w Zabrzu oceniła komisja konkursowa w składzie:

• Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych - mgr Iwona Nowakowska
            • Kierownik Wojewódzkiej Biblioteki Pedagogicznej, oddział w Zabrzu – mgr Danuta Kaczmarczyk
            • Zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Jerzego Fusieckiego w Zabrzu – mgr Paweł Dobrzelecki
            • Nauczyciel języka polskiego i wiedzy o kulturze w ZSE-U – mgr Elżbieta Malejka
            • Nauczyciel języka polskiego  w ZSE-U– mgr Barbara Smolińska
            • Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego ZSE-U - Sebastian Wazia

Część konkursowa czytelniczego spotkania składała się z dwóch etapów. Po odsłuchaniu przygotowanych do artystycznego odczytu fragmentów tegorocznej lektury, Komisja wyłoniła pięciu finalistów, by w części finałowej wybrać tegorocznego Mistrza Pięknego Czytania.

Wyniki VIII Konkursu Pięknego Czytania

przedstawiają się następująco:

1 miejsce i tytuł MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA otrzymała

Katarzyna Heimel  uczennica 2 klasy VIII LO w ZSO nr 14 w Zabrzu

2 MIEJSCE

Adam Bańbuła uczeń klasy 1Tep w ZSE-U

3 MIEJSCE

Ewa Czyż  uczennica klasy 4 Tlw w ZSE-U

WYRÓŻNIENIE

Maja Lukoszek uczennica klasy 1 Tlw w ZSE-U

Amelia Winiarska uczennica klasy 3 Tep w ZSE-U

Zwycięzcom oraz uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w części artystycznej spotkania pięknie dziękujemy za zaangażowanie i  dyspozycyjność *|*