• XII Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym w Łazach

• 17.04.2024 19:14
      • W dniach 14-16 kwietnia 2024 roku odbyła się XII Edycja Ogólnopolskiego Turnieju Klas o Profilu Mundurowym w Łazach. Organizatorem była Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej.
      • ZSEU reprezentowały wspaniałe drużyny z klasy 5 Tlw w składzie: żeńska - Ala, Wiktoria, Kamila i Wiktoria oraz męska - Adam, Dominik, Jakub i Szymon. Opiekunem grup był st. chor. sztab. Jarosław Gapiński.

Turniej miał na celu wyłonienie najlepszego zespołu reprezentującego szkołę ponadpodstawową, która realizuje program Edukacji dla Bezpieczeństwa. Warto podkreślić, że Panie były najlepsze w konkurencji wiedzowej i pokonały naszych Panów o 1 pkt, a tylko dwóch punktów zabrakło do zwycięstwa.

Wydarzenie to promowało postawy patriotyczne wśród młodzieży i integrowało środowiska związane z edukacją i bezpieczeństwem. Uczestnicy mieli okazję nawiązać bezpośredni kontakt z żołnierzami i funkcjonariuszami służb, co przygotowało ich do działań na rzecz bezpieczeństwa osobistego i mienia.

Każdego dnia Turnieju odbywały się zróżnicowane pod kątem trudności konkurencje, podzielone na 5 modułów: wychowanie patriotyczne, sprawności, strzelectwo, taktyka i test wiedzy.

Wśród konkurencji znalazły się m.in.: snajper, tor przeszkód PSP, concept Omaha, bieg jurajski, pętla taktyczna, concept żmija, czerwona taktyka TCCC, tor magnum.

Turniej klas o profilu mundurowym to jedyna impreza tego typu w Polsce, która nie tylko ocenia wiedzę młodzieży na temat bezpieczeństwa i obronności, ale przede wszystkim testuje ich zdolności działania w terenie.

Gratulujemy naszym uczennicom i uczniom udziału w tym turnieju! Wasze zaangażowanie i determinacja są godne podziwu. Życzymy Wam dalszych sukcesów i  wytrwałości w dążeniu do celów związanych z bezpieczeństwem oraz służbą dla społeczności. Panu st. chor. sztab. Jarosławowi Gapińskiemu, który nie opuszczał kadetów na krok dziękujemy za opiekę i gratulujemy wyróżnienia za zaangażowanie na rzecz Edukacji dla Bezpieczeństwa, które otrzymał od organizatorów Turnieju.

Zdjęcia z turnieju można zobaczyć w albumie fotograficznym.