26 czerwca 2026 roku uroczyście podsumowaliśmy mijający rok szkolny 2025/2026! To wyjątkowy moment w kalendarzu szkoły, gdy w szczególny sposób myślimy o tym, co udało się zrobić. Wyróżnionych zostało wielu uczniów – nie tylko za osiągnięcia naukowe. Uroczystość uświetnił program artystyczny.
Akademię rozpoczęliśmy akcentem mundurowym – po wprowadzeniu do auli kadetów z klas mundurowych wspólnie odśpiewaliśmy "Mazurka Dąbrowskiego". Wręczono awanse na wyższe stopnie oraz wyróżnienia od Szefa Wojskogo Centrum Rekrutacji w Gliwicach dla kadetów oddziału przygotowania wojskowego.
Odśpiewaniem hymnu akcji „Polska na TAK!” w symboliczny sposób zwieńczyliśmy wszystkie działania realizowane przez naszą społeczność w minionym roku, które idealnie wpisują się w założenia tego projektu. Wykonanie piosenki połączono z premierą teledysku, który samodzielnie przygotowała nasza młodzież.
Tego dnia pożegnaliśmy klasę 3BS – wszyscy uczniowie kształcący się w zawodach fryzjer i magazynier-logistyk uroczyście odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Trzymamy za Was kciuki na dalszej drodze życia!
Wychowawcy wręczyli wyróżnienia swoim uczennicom i uczniom za osiągnięcia naukowe, wzorową postawę ucznia i sportowe oraz zaangażowanie w życie szkoły. Gratulacje i słowa uznania płynęły również od naszych partnerów – Grupy Mostostal Zabrze S.A. i Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy – oraz od opiekunów kół zainteresowań.
Wspólne świętowanie zakończyliśmy wakacyjnym programem artystycznym oraz życzeniami od Pani Dyrektor i Samorządu Uczniowskiego.
Wszystkim raz jeszcze życzymy pięknych, beztroskich i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. 1 września widzimy się w składzie powiększonym o nowych uczniów :)
