• Relacja z wycieczki do Pragi 5.10.2023r.

• 22.10.2023 17:03
      • Wycieczka Szkolnego Kółka Turystycznego do Pragi, która odbyła się 5 października 2023 roku była prawdziwą podróżą przez historię i kulturę. To kolejny udany wyjazd zorganizowany własnymi siłami przez kółko, które prężnie działa w naszej szkole.

Zwiedzanie Pragi z Panią Przewodniczką przy pięknej słonecznej pogodzie uczniowie rozpoczęli od imponującego Zamku Praskiego. Punktualnie o godzinie 12:00 na pierwszym dziedzińcu Zamku  obserwowali oni ceremonialne wydarzenie jakim jest zmiana warty, która ma swoje korzenie w dawnych tradycjach militarystycznych, a obecnie stanowi atrakcyjny element turystyczny.

W planie wycieczki nie mogło zabraknąć Katedry Świętych Wita, Wacława i Wojciecha. Jej majestatyczne gotyckie wzornictwo, wspaniała architektura, liczne piękne witraże oraz detale rzeźbiarskie zrobiły na uczniach ogromne wrażenie.

Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili urokliwą Malą Stranę, czyli dzielnicę Mniejsze Miasto oraz malowniczą Złotą Uliczkę, gdzie każdy mógł poczuć klimat dawnych czasów. Kolejnym punktem programu był Most Karola, który zachwycił wszystkich swoim pięknem i niezwykłym widokiem na Wełtawę.

Przechodząc na Stare Miasto uczniowie zatrzymali się na dłużej przy słynnym zegarze astronomicznym. Następnie odwiedzili Plac Vaclava, centralny punkt miasta, gdzie pulsowało życie praskie.

Uczestnicy wycieczki mieli również możliwość odwiedzenia manufaktury czekolady Choco Story, gdzie poznali tajniki produkcji tego przysmaku i mieli okazję skosztować wyśmienitych czekolad.