• Jarmark świąteczny DREZNO

• 01.12.2022 08:53
      • Szkolne Kółko Turystyczne proponuje wycieczkę 1-dniową dla uczniów do Drezna:

TERMIN: 15 grudnia 2022r.

KOSZT WYCIECZKI:
        •  170zł/os*. – grupa min. 50 osób + opieka gratis

* podana cena jest ceną brutto, zawierająca świadczenia(przejazd autokarem,ubezpieczenie,usługa pilota i przewodnika po mieście)
        Jarmarki bożonarodzeniowe w Dreźnie - Drezdeński Striezelmarkt to najstarszy i jeden z największych w Niemczech jarmarków bożonarodzeniowych, którego nazwa pochodzi od Strietzel, czyli słynnej oryginalnej, drezdeńskiej strucli bożonarodzeniowej.

• Program:

Zbiórka w godzinach porannych ok.4.00 i przejazd do Drezna jednego z najpiękniejszych miast Niemiec. Spacer po zabytkowej starówce w trakcie którego zwiedzimy m.in Zwinger – zaliczany do najbardziej znaczących budowli baroku, kompleks wzniesiony na życzenie Fryderyka Augusta Mocnego, który w jego założeniach miał dorównać rzymskiemu Koloseum. W skład kompleksu wchodzą: Galeria Malarska Dawnych Mistrzów, Nymphenbad, brama Kronentor ze swoimi Galeriami, następnie obejrzymy Operę Sempera na Placu Teatralnym. W dalszej części programu zwiedzanie Frauenkirche – drugiego największego (po katedrze w Strasburgu) budynku wzniesionego z piaskowca.
        Po zwiedzaniu miasta zaprosimy Was do spędzenia czasu wolnego na terenie Jarmarków Bożonarodzeniowych.​​​​​​(jest ich 8 w tym nieobowiązkowy średniowieczny:5 euro dorośli,3 euro dzieci) oraz galerii handlowych w tym Primark.Powrót planowany na godz.24:00.

Uwaga!

wymagany jest ważny dowód osobisty lub paszport
        osoby niezaszczepione zgodnie z obowiązującymi przepisami,zdrowe mogą uczestniczyć w wycieczce.

Program jest ramowy i może ulec zmianie, możliwa modyfikacja programu.
        ŻYCZYMY DOBREJ ZABAWY!