• Relacja z wycieczki do Berlina

• 22.01.2024 23:11
        • 6 grudnia 2023 roku Szkolne Kółko Turystyczne zorganizowało kolejną niezapomnianą wycieczkę. Tym razem uczniowie ZSEU pojechali do Berlina. W trakcie mikołajkowej wycieczki młodzież miała okazję zwiedzić wiele fascynujących miejsc.

Największą atrakcją była wizyta na Placu Brandenburskim z ikoniczną Bramą Brandenburską stanowiącą symbol zjednoczenia Niemiec.

Podążając za Przewodnikiem uczniowie zobaczyli  także Reichstag, Plac Paryski będący siedzibą kilku ambasad i Akademii Sztuk Pięknych. Uczestnicy wycieczki spacerowali ulicą Unter den Linden oraz udali się na nowoczesny Plac Poczdamskim z wieżowcami i ultranowoczesnym budynkiem Sony Center. Młodzież podziwiała również Plac Bebela, najstarszą berlińską Miejską Operę oraz Uniwersytet Humboldta.

Młodzi turyści zobaczyli także Wyspę Muzeów z licznymi monumentalnymi budynkami muzealnymi i ogromną katedrę Berliner Dom.

Kolejnym punktem wycieczki było centrum dawnego Berlina Wschodniego, czyli Alexanderplatz, na którym znajduje się górująca nad miastem 368 metrowa Wieża Telewizyjna. Duże wrażenie zrobiły na uczniach miejsca z zachowanymi fragmentami Muru Berlińskiego, który w czasach zimnej wojny dzielił stolicę Niemiec na pół.

Po zmroku turyści z ZSEU przenieśli się na magiczny Jarmark Bożonarodzeniowy na Placu Gendarmenmarkt. Barwne lodowisko, ogromne Koło Młyńskie, rozświetlone stragany pełne ręcznie wykonanych ozdób świątecznych, aromatycznych przypraw i pysznych niemieckich przysmaków sprawiły, że atmosfera była niezwykle świąteczna.

Cała wycieczka dostarczyła nie tylko kulturowych doznań, ale również świątecznej magii, pozostawiając niezapomniane wspomnienia z podróży do Berlina.