• program kompetencji ekonomicznych NBP

• 15.02.2021 12:27
      • Złote Szkoły NBP to ogólnopolski program skierowany do środowisk szkolnych. Jego ideą jest aktywizowanie nauczycieli i uczniów do podejmowania działań kształtujących kompetencje ekonomiczne.
        Szkoły biorące udział w programie mają możliwość zdobycia
        prestiżowego tytułu „Złota Szkoła NBP” oraz atrakcyjnych nagród
        pieniężnych.
        Nagrody dla szkół w trzech kategoriach zadań:
           * I miejsce – 10 000 zł
           * II miejsce – 8 000 zł
           * III miejsce – 6 000 zł
        * Wyróżnienie – 4 000 zł
         * Nagroda specjalna – 15 000 zł
      • W szkole, która ubiega się o tytuł Złotej Szkoły NBP, zawiązuje się  Drużyną Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej. Drużyna musi składać się z minimum 2 nauczycieli i 5 uczniów (nie ma górnego limitu osób w drużynie). Na czele drużyny stoi nauczyciel koordynator, który ma zgodę dyrektora szkoły na udział w programie. Drużyna zdobywa niezbędną wiedzę do wykonania zadań, opracowuje pomysły na ich realizację i przeprowadza zadania programu. Zadania mogą być przeprowadzone w szkole lub w przypadku nauki zdalnej w formie online. Na koniec nauczyciele należący do drużyny wysyłają relacje z wykonania zadań za pośrednictwem internetowej platformy Złotych Szkół NBP dostępnej pod adresem: zloteszkoly.nbp.pl.