• Bieg Tropem Wilczym

• 17.04.2024 11:50
      • Od 10 lat 1 marca dla upamiętnienia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” odbywa się w całej Polsce bieg "Tropem Wilczym". W tym roku ZSE-U przyłączył się do imprezy organizując bieg na dystansie 1963 metrów, w którym wzięli udział uczniowie klas mundurowych.
      •

Uczestnicy zgromadzeni w Parku poległych bohaterów pokonywali trasę w trzech grupach: sportowej, reprezentacyjnej oraz rekreacyjnej. Grupa sportowa rywalizowała o najkrótszy czas pokonania trasy. W kategorii chłopców wygrał Dominik Czogała przed Fabianem Tkoczem i Jakubem Lukoszkiem (wszyscy 3Tlw) natomiast w kategori dziewcząt najszybsza była Hanna Zakrzewska (1Tep) przed Karoliną Raszczyk (4Tep) i Aleksandrą Sibigą (1Tep).

Grupę reprezentacyjną stanowiła klasa 1TLW OPW, króra pokonała trasę biegu pokonała w pełnym umundurowaniu bojowym w hełmach i z atrapami broni.

Ostatnią grupa, która z różnych względów nie mogła brać udziału w rywalizacji sportowej pokonała trasę marszobiegiem. Wśród uczestników były również pani wicedyrektor Agnieszka Jagoda i pani Adrianna Hohmann

Organizatorami biegu byli nauczyciele żołnierze st. chor. szt. Jarosław Gapiński, mł. chor. Grzegorz Ferdyn a także pan Sławomir Czypczar, który wraz ze szkoloną grupą ratownictwa zabezpieczał bieg od strony medycznej. Po biegu uczniowie udali się do auli, gdzie nastąpiło uroczyste wręczeniem medali i spotkanie z żołnierzem Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Zdjęcia z imprezy można zobaczyć w galerii.