• Dzień Otwarty ZSEU

• 26 marca 2024 roku odbył się Dzień Otwarty naszej szkoły, który zgromadził ponad 100 uczennic i uczniów z miejscowych szkół podstawowych. Byliśmy otwarci od rana do późnego wieczora, a działo się sporo! Już z niecierpliwością czekamy, aby przywitać Was we wrześniu jako uczniów ZSEU :)

Podczas tego wydarzenia, uczniowie mieli możliwość zwiedzenia pracowni przedmiotowych oraz biblioteki szkolnej. Dodatkowo, zapewniono im atrakcyjne zajęcia w bibliotece, z kas fiskalnych oraz w pracowniach, gdzie mogli korzystać ze sprzętu, symulatorów dachowania, alkogogli, narkogogli i cyklopów dostarczonych przez naszych partnerów między innymi ze służb mundurowych, tj. wojska i policji.

Ponadto, zaprezentowaliśmy ósmoklasistom aktywności naszych kółek zainteresowań działających na terenie ZSEU. Sala gimnastyczna tętniła życiem dzięki pokazom Szkolnego Zespołu Ratowniczego, klas wojskowych i policyjnych, cheerleaders, grupy tanecznej oraz grupy samoobrony.

Ósmoklasiści mieli także okazję porozmawiać z uczniami, nauczycielami oraz dyrekcją szkoły, aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji i nauki w naszym zespole.

Podczas tego wydarzenia wsparli nas nasi stali partnerzy: Miejska Komenda Policji w Zabrzu, Oddział Żandarmerii Wojskowej im. płk. Francesco Nullo w Krakowie, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Gliwicach, Stowarzyszenie Miłośników Militariów oraz 34. Dywizjon Rakietowy Obrony Powietrznej w Bytomiu.