• NIEPODLEGŁOŚĆ ZNACZY WOLNOŚĆ

• O BLISKICH ZWIĄZKACH AWANGARDY Z ALTERNATYWĄ

Zawsze chętnie uczestniczymy w wydarzeniach inicjowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. J.Fusieckiego  w Zabrzu, ale kiedy przyjmowaliśmy zaproszenie do zabrzańskiego kina Roma, nie podejrzewaliśmy, że weźmiemy udział w tak nietypowym wydarzeniu. Koncert muzyczny poświęcony poezji dwudziestolecia międzywojennego, okraszony literackim wykładem prof. Adama Regiewicza był dwugodzinnym spotkaniem uczniów zabrzańskich szkół ponadpodstawowych z tekstami  Kazimierza Wierzyńskiego, Juliana Tuwima, Juliana Przybosia, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, czy mniej znanego Władysława Sebyły.

Utwory zaprezentowane w mocnym brzmieniu muzyki alternatywnej przez rodzinną grupę muzyczną o zaskakującej nazwie „Cieśnia nadgarstka”, pozwoliły uczniom klasy 5 Tep na udział w niekonwencjonalnej lekcji literatury. Warto podkreślić, że prowadzącym koncert i jednocześnie członkiem rodzinnej grupy muzycznej, która przygotowała aranżacje utworów był prof. Adam Regiewicz. Byliśmy pod wrażeniem.

• SZKOŁA DO HYMNU

• W przeddzień Święta Niepodległości, 10 listopada 2023 roku, po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji "Szkoła do hymnu". Punktualnie o godzinie 11:11 cała szkoła za pomocą transmisji internetowej odśpiewała hymn "Mazurek Dąbrowskiego". Dodatkowo przypomnieliśmy najważniejsze karty historii Polski.

• Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

• edycja 2023 z ZSEU

Już w poniedziałek, 13 listopada, rozpocznie się XVI edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, która odbędzie pod hasłem „Rewolucje technologiczne”. W naszym mieście przedsięwzięcia wpisujące się w tę inicjatywę podejmuje Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości. Nie zabraknie w obchodach jak zwykle uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych!

w programie:

WARSZTATY (POKER OSOBOWOŚCIOWY - ROZUMIEĆ SIĘ I DZIAŁAĆ(JESZCZE) LEPIEJ!,

KAŻDEMU WOLNO MARZYĆ - OD CZEGO ZACZĄĆ?,

OD PASJI DO PRACY - CZYLI JAK STWORZYŁEM BIZNES

SPOTKANIE MENTORINGOWE Z PRZEDSIĘBIORCAMI POZNAJ BIZNES OD KUCHNI - WIZYTY STUDYJNE W FIRMIE

FUNDUSZE EUROPEJSKIE - PIENIĄDZE DLA TWOJEJ FIRMY.

GRA - CHŁOPSKA SZKOŁA BIZNESU

AUTOPREZENTACJA PRACA W GRUPIE MYŚLENIE INŻYNIERSKO PROJEKTOWE

BIZNES KROK PO KROKU

CEIDG - JAK WYPEŁNIĆ I ZŁOŻYĆ WNIOSEK BIZNESPLAN - JAK NAPISAĆ, JAK WCIELIĆ W ŻYCIE BUDOWANIE POZYTYWNEGO WIZERUNKU

SZKOLENIA ONLINE W RAMACH “KALENDARIUM BEZPŁATNYCH SZKOLEŃ” JAK I GDZIE JE POZYSKAĆ? W

• Komunikat OKE Jaworzno

• przystępujący do egzaminów zawodowych

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna informuje przystępujących do egzaminu zawodowego o konieczności  zalogowania się do portalu zdającego w celu weryfikacji poprawności adresu e-mail. Potwierdzenie adresu spowoduje, że w razie resetu hasła przez zdającego wiadomość z kodem aktywacyjnym zostanie wysłana na właściwy adres.

• Wizyta w Muzeum Górnośląskim

• 7 listopada 2023 roku uczniowie z kółka gwary śląskiej wybrali się do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. Wystawa „Z życia ludu śląskiego" zapewniła uczniom fascynującą podróż przez historię i kulturę ludu śląskiego.

Młodzież zobaczyła autentyczne przedmioty codziennego użytku, ubrania, narzędzia rolnicze, poznała tradycje, zwyczaje i życie społeczne ludności tego regionu. Eksponaty pochodzące z okresu XIX i XX wieku pozwoliły im lepiej zrozumieć sposób życia i rozwój kulturowy ludności śląskiej na przestrzeni czasu.

Wizyta w muzeum była doskonałą okazją do zanurzenia się w bogatej historii i dziedzictwie etnograficznym subregionów Górnego Śląska.

• Halloween - wyniki konkursu

• 31 października 2023 roku uczniowie naszej szkoły wczuli się w halloweenową atmosferę - zaaranżowali swoje sale lekcyjne, a ich stroje straszyły od samego wejrzenia. Samorząd Uczniowski z tej okazji zorganizował konkurs na najciekawiej przystrojoną klasę, wyłoniliśmy również najkreatywniej ubrane osoby. To była idealna okazja do współpracy w ramach samorządów klasowych - jesteśmy dumni i dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w ten dzień!

Wybór nie był prosty, ale wybraliśmy trzy najlepsze klasy, które nie tylko miały piękny wystrój - samo przedstawienie klasy zrobiło na nas duże wrażenie.

• 1 miejsce - 2BS
            • 2 miejsce - 4TUF
            • 3 miejsce - 1TE

Wyróźniliśmy również 3 osoby, które urzekły nas swoim kreatywnym i strasznym przebraniem.

• 1 miejsce - Nikola Nowak (1TE)
            • 2 miejsce - Wiktoria Lelonek (3TUF)
            • 3 miejsce - Magdalena Kluk (4TUF)

Gratulujemy!