• Kolejne spotkanie z cyklu "Kryminalne zagadki Śląska" za nami!

• 08.10.2023 16:43
          • Adam Regiewicz i Mariusz Czubaj gośćmi tegorocznego spotkania autorskiego.
          • Październik -  Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych to dobry czas do organizowania różnego rodzaju aktywności. Z tej okazji, dzięki współpracy międzybibliotecznej, mogliśmy po raz kolejny gościć zaprzyjaźnioną od lat z naszą szkołą Miejską Bibliotekę Publiczną im. J. Fusieckiego w Zabrzu - autora licznych inicjatyw i akcji bibliotecznych.

"Historia ujęta w kryminale" - to temat i tegoroczna propozycja MBP w Zabrzu, organizowana w ramach cyklu "Kryminalne zagadki Śląska".

Adam Regiewicz - prof. zw. dr hab. nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa, filolog i filmoznawca, dyrektor Instytutu Literaturoznawstwa Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie oraz  Mariusz Czubaj - profesor antropologii kultury w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, polski literaturoznawca, antropolog kulturowy to autorzy powieści kryminalnych i  prelegenci tegorocznego spotkania.

Uczniowie naszej szkoły wraz z koleżankami i kolegami II LO w Zabrzu, VIII LO w ZSO nr 14 w Zabrzu mieli niecodzienną okazję wysłuchać autorów literatury, która nie tylko dostarcza emocji, ale także stymuluje umysł, prowokuje do myślenia i daje możliwość zanurzenia się w inny, często nieznany świat i uważamy, że... warto byłoyes

Dziękujemy wszystkim za udział w spotkaniu!